Proč knot nehoří?

Ne každá svíčka hoří stejně. Dřevěný knot je velmi specifický a pokud chcete, aby vám svíčka hořela vždy stejně a povedla se zapálit na první pokus, nebude dřevěný knot pro vás. Pokud se však naučíte trpělivosti, svíčka se vám odvděčí plnou vůní a dlouhou dobou hoření. :)

Knot se mi nedaří zapálit na první pokus.

Ne každé dřívko vzplane na první dobrou. Pokud po prvním zapálení zhasne, nevadí. Zapalte jej znovu. Určitě se vám to na druhý až třetí pokus podaří. Jakmile se vám podaří zapálit novou svíčku, při dalším zapálení už nebudete mít problém. Knot stačí před každým zapálením už jen odlomit. 

Zapalovač nebo sirky?

Jednoznačně zapalovač, jelikož právě ten vytvoří větší a silnější plamen než sirka. Sirkou se vám mnohdy první zapálení nepodaří. Sirka poslouží jen výjimečně.

Jak správně podpalovat knot.

Při zapalování vezměte svíčku do ruky a nahněte ji nad zapalovač tak, aby plamen pokryl knot po celé jeho délce.

Knot zhasne během hoření.

Pokud vám knot zhasl během hoření, je dost možné, že je zatopený voskem. V tomto případě část vosku odeberte. 

Pokud jste nenechali svíčku hořet dostatečně dlouho, aby se vosk roztavil až k okrajům sklenice, bude se vám pomalu ale jistě tvořit kráter. Plamen pak nebude mít dostatečný přísun kyslíku a zhasne. V tomto případě vosk na krajích sklenice odeberte. 

 

TIP: Pokud se vám vytvořil malý kráter, není vše ztraceno. Vezměte si alobal a svíčku do ní zabalte, včetně vrchu. Nechejte pouze místo na plamínek.