Proč pálit svíčky?

Spousta z vás si zajisté klade otázku, proč byste vlastně měli pálit svíčky. Pokud nepatříte mezi notorické, „paliče” přinášíme vám ty nejčastější důvody, proč se do třpytivých plamínků zamilujete.

Relaxace a odbourání stresu – každý toho máme za celý den dost. Škola, práce, rodina, děti, někdy je toho zkrátka moc! A v dnešní uspěchané době je toho moc snad každý den. Když si zapálíte svíčku, jako by se zastavil čas. Je to rituál a plamínek hoří jen pro Vás. Po chvilce se už po místnosti rozlévá příjemná vůně našich éterických olejů a ojedinělá vůně a popraskávání dřevěného knotu "woodwick", který všemu dodá tu správnou dimenzi. Všechny problémy odplouvají...

HYGGE – určitě jste již toto kouzelné slůvko slyšeli a pokud ne, tak se s ním seznámíme. Podle této severské ideologie jde o radost z maličkostí, z každodenních krásných věcí, které vás naplní štěstím a vyrovnaností. Je dokázáno, že v rodinách, kde se pravidelně pálí vonné svíčky jsou partneři vyrovnanější, děti klidnější a všichni cítí teplo rodinného krbu. Díky dřevěnému knotu a esenciálních olejů v našich svíčkách je tento pocit ještě umocněn.

Vůně – nejčastější důvod proč se svíčky pálí je jejich vůně. Všechny svíčky v naší nabídce splňují ty nejvyšší standardy kvality vonných svíček a jsou v podstatě jedny z mála, které se mohou pyšnit termínem přírodní svíčka. A proč jedny z mála? Protože je velice těžké na trhu sehnat svíčku s esenciálními oleji. Pokud v ní jsou, je jich tam velmi malé procento a zbytek tvoří pouze umělá vonná složka (vonný olej). Děje se to proto, že vonný olej je mnohem levnější než esenciální oleje. Součást vůně je i dřevěný knot "woodwick". Náš knot je nasátý pouze v čistým sójovým voskem a díky tomu se vytvoří ideální plamínek, který nedegraduje hodnotu těchto blahodárných éterických olejů a zároveň uvolní i svou jemnou dřevitou vůni, která krásně doplňuje oleje. 

Doba hoření - průměrná 200 g svíčka hoří až 60 hodin, takže máte minimálně dvacet nádherně provoněných večerů či meditačních cvičení. Vůně ze svíček zůstávají v interiéru přítomné ještě několik hodin. Je potřeba zmínit, že naše sójové svíčky s přírodními oleji neobsahují žádná aditiva, proto vůně není tak omračující jako u světově známých svíček Yankee Candle nebo Woodwick. Naopak je vůně velice příjemná a přírodní. To znamená, že pokud si koupíte levandulovou svíčku, opravdu cítíte puget levandule. 

Design – výrobci svíček se v dnešních dnech předhánějí v obalovém designu, díky kterému se svíčka stává středobodem vašeho interiéru. My jsme se zaměřili na minimalistický design, aby naše sójové svíčky nenarušovaly celkový pocit z jakéhokoliv interiéru.